fbpx

konkurs dla superbohaterów

Internet jest w niezbezpieczeństwie

Szukamy superbohaterów z supermocami, którzy pomogą przywrócić bezpieczeństwo w sieci.

Razem z Twoimi uczniami weź udział w szkolnym konkursie programistycznym dla uczniów od 6 do 11 lat. Pomóżcie nam uratować Internet i powalczcie o jedną z nagród.

Zgłoś swoją klasę

1

Pobierz aplikację
znajdzesz ją tutaj

2

Załóż konto
i potwierdź, że jesteś nauczycielem

3

Stwórz klasę
i konta uczniów

4

Zapisy
Po zalogowaniu uczniowie mogą już zapisać się do konkursu

Jeśli Twoi uczniowie mają już konta w PixBlocks, mogą dołączyć do Twojej klasy. Wystarczy, że podasz im Twój KOD KLASY – znajdziesz go w panelu administracyjnym PixBlocks.

Nagrody

Nagrody główne

Nagrodami głównymi w konkursie jest 12 smarftonów REALME C11. Nagrody zostaną przyznane 3 zwycięzcom każdej z 4 tur konkursu.

Dodatkowo każdy uczestnik ma szansę na udział w wielkim finale, w którym nagrodą jest gamingowy laptop Lenovo IdeaPad.

1x

LAPTOP
Lenovo IdeaPad Gaming / 16GB RAM / GeForce GTX 1650Ti + AMD Radeon™ Graphics

12x

Nagrody dodatkowe

Pierwszych 50 osób w każdej z tur konkursu otrzyma PAKIET POMOCNY sieci Heroo Mobile na 6 miesięcy za darmo.

Dodatkowo każdy uczestnik konkursu (maksymalnie 5000 osób) ma prawo do odbioru nagrody gwarantowanej – PAKIETU POMOCNEGO sieci Heroo Mobile na 3 miesiące za darmo.

250x

PAKIET POMOCNY
6 miesięcy za darmo

120 minut lub 120 SMS, 4GB internetu.

Dostęp do aplikacji: Heroo Mobile dla Rodzica i Heroo Mobile dla Dziecka.

Blokada treści 18 + na telefonie dziecka

5000x

PAKIET POMOCNY
3 miesięce za darmo

120 minut lub 120 SMS, 4GB internetu.

Dostęp do aplikacji: Heroo Mobile dla Rodzica i Heroo Mobile dla Dziecka

Blokada treści 18 + na telefonie dziecka

Nagrody specjalne dla szkół

Dla 50 nauczycieli, którzy zgłoszą największą liczbę uczniów do konkursu, czekają zestawy naszych gadżetów.

Aby uczeń liczony był jako zgłoszony, niezbędne jest mailowe potwierdzenie jego udziału w konkursie przez opiekunów (dowiedz się więcej)

W przypadku remisu – czyli tej samej liczby uczniów zgłoszonych przez kilku nauczycieli o zwycięstwie zdecyduje pozycja w klasyfikacji generalnej najlepszego ze zgłoszonych przez nich uczniów

Certyfikat

Dodatkowo każdy nauczyciel i każda ze szkół reprezentowana przez 50 wyróżnionych nauczycieli otrzymają od nas certyfikaty SUPER BELFRA i SUPER SZKOŁY PIXBLOCKS, potwierdzające udział w naszym konkursie.

50x

ZESTAW GADŻETÓW
kubek, pendrive 8GB, podkładka pod mysz

Przebieg i zasady

REJESTRACJA
od 29.03 do 14.05

I TURA
17.04 godz. 12:00

II TURA
08.05 godz. 12:00

III TURA
15.05 godz. 12:00

IV TURA
22.05 godz. 12:00

WIELKI FINAŁ
29.05 godz. 12:00

Zadania konkursowe

Zadania konkursowe pojawią się na kontach PixBlocks uczestników w specjalnej zakładce punktualnie o 12:00.

Czas rozwiązywania zadań, na podstawie którego wyłaniamy zwycięzców konkursu, liczony jest niezależnie dla wszystkich uczestników 12:00.

Zwycięzcy

O zwycięstwie w każdej z tur decyduje czas rozwiązywania zadań konkursowych.

W każdej turze wyłonimy 3 zwycięzców nagród głównych – telefonów REALME C11. 50 pierwszych osób otrzyma też nagrodę w postaci pakietu startowego Heroo Mobile.

Wielki finał

Każda z osób, która weźmie w co najmniej jednej turze ma szansę na awans do WIELKIEGO FINAŁU i rywalizację o laptop Lenovo IdeaPad Gaming. Do wielkiego finału awansuje 200 osób z najlepszymi czasami rozwiązywania zadań w poprzednich turach.

Jeśli uczestnik wziął udział w więcej niż jednej turze, to pod uwagę będzie brany czas najlepszej z nich.

Rejestracja

Rejestracja do konkursu rozpoczyna się 24 marca 2021, a kończy w przededniu ostatniej tury konkursu.
Każdy zarejestrowany uczestnik może wziąć udział tylko w jednej, kilku lub wszystkich turach konkursu.

Wyniki

Wyniki każdej z tur zostaną opublikowane odpowiednio: 20.04 (I tura), 11.05 (II tura), 18.05 (III tura), 25.05 (IV tura) i 01.06 (WIELKI FINAŁ).

Chcesz wiedzieć więcej?

Dodatkowe informacje
Potwierdzenie udziału w konkursie

W trakcie rejestracji do konkursu, uczeń proszony jest o podanie adresu e-mail opiekuna. Na podany adres wysyłamy wiadomość z prośbą o akceptację udziału dziecka. Potwierdzenie udziału jest niezbędne ze względu na przepisy o ochronie danych osobowych nieletnich uczestników konkursu.

Jeśli możesz, uprzedź wcześniej rodziców uczniów o tym, że dzieci będą potrzebowały ich adresów email.

Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pomoc

Rejestracja w konkursie

W konkursie wziąć może udział każda osoba, która w momencie rejestracji do konkursu jest w wieku od 6 do 11 lat.

Przykład:

Uczestnik kończy 12 lat 16 kwietnia. Może zarejestrować się 15 kwietnia i wziąć udział w konkursie, ale nie może zarejestrować się 16 kwietnia.

Wszystko, czego potrzebują Twoi uczniowie to program PixBlocks. Wiedza, na podstawie której opracowane będą zadania konkursowe zawarta jest KURSACH 1-9 aplikacji.

Tak, uczniowie mogą samodzielnie zgłosić się do konkursu, nie będąc przypisani do żadnej z klas. Wystarczy, że samodzielnie zarejestrują konto w PixBlocks i zapiszą się, korzystając z formularza zgłoszeniowego.

Twoja szkoła zostaje automatycznie zgłoszona w momencie, kiedy pierwszy uczeń z Twojej klasy poprawnie zarejestruje się w konkursie.

Aby zgłosić Twoją szkołę podaj uczniom KODU KLASY i poproś ich o uzupełnienie go w ich kontach PixBlocks. Następnie zaakceptuj dołączenie każdego z nich do Twojej klasy.

Pamiętaj tylko, że szkołą, którą reprezentować będą Twoi uczniowie będzie ta, której dane uzupełnisz w OPCJACH UŻYTKOWNIKA programu PixBlocks.

Jedno konto nauczyciela może być przypisane wyłącznie do jednej szkoły. Jeśli prowadzisz lekcje w więcej niż jednej szkole i chcesz, aby Twoi uczniowie mogli reprezentować osobne placówki, musisz założyć dodatkowe konta nauczyciela w PixBlocks dla każdej z nich.

Po poprawnej rejestracji (po potwierdzeniu adresu email rodzica) w zakładce konkursowej na koncie użytkownika PixBlocks powinny pojawić się zadania rozgrzewkowe.

Jeśli ich nie widać, to znaczy, że uczeń nie został poprawnie zarejestrowany i nie będzie mógł wziąć udziału w konkursie.

W takim przypadku można sprawdzić, czy uczeń loguje się do aplikacji PixBlocks tym samym kontem, na którym wypełnił formularz rejestracyjny.

Najczęstszą przyczyną jest nieporawnie ustawiony region użytkownika.

Należy wejść w OPCJE UŻYTKOWNIKA > EDYTUJ PROFIL i zmienić kraj na Polska.

Nie, rejestrując się raz, uczeń może wziąć udział w każdej kolejnej turze konkursu.

Przebieg konkursu

Zarejestrowany uczestnik nie musi robić niczego dodatkowego, aby rozpocząć udział w konkursie. Zadania konkursowe pojawiają się samoistnie w zakładce konkursowej o godzinie 12:00. Od tego momentu można (a nawet trzeba) je rozwiązywać.

Czas liczony jest dla wszystkich uczestników jednakowo od godziny 12:00 – czyli od momentu opublikowania zadań. 

Przykład: jeśli uczestnik przystąpi do rozwiązywania zadań o 12:15 i rozwiąże ostatnie zadanie o 12:30, to jego czas rozwiązywania będzie wynosił 30 minut.

Czas przestajemy liczyć o 16:00.

Nie trzeba robić nic. Aplikacja automatycznie zapisuje czas w momencie rozwiązania ostatniego zadania i wysyła wynik do serwera PixBlocks. Po rozwiązaniu ostatniego zadania można się po prostu wylogować lub dalej korzystać z PixBlocks.

Do każdego zadania konkursowego dołączona jest krótka instrukcja, co należy zrobić, aby je poprawnie wykonać. Jeśli instrukcja jest niejasna dla uczestnika, może skorzystać z przycisku ZIELONEJ GWIAZDKI, która podświetli na ekranie aplikacji oczekiwane rozwiązanie.

W każdym przypadku zachęcamy do korzystania z tej funkcji.

Kontakt

Organizatorem konkursu jest PixBlocks spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, ul. Gromadzka 12, (61-655), KRS: 0000807836, NIP: 9721304226

Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres info@pixblocks.com

Organizatorzy

Sponsor

Newsletter konkursowy

Na Twój email prześlemy wszystkie szczegóły konkursu oraz na bieżąco będziemy Cię informować o przebiegu kolejnych etapów.