SPRAWDŹ naukę programowania za 249 zł na 3 miesiące! Nauka wtedy kiedy jest na to czas i ochota!

KONKURS

PROGRAMUJĘ
Z PIXBLOCKS

PixChallenge​ 2023/2024

6. edycja największego ogólnopolskiego konkursu programistycznego dla dzieci i młodzieży w Polsce

Informacje bieżące dotyczące konkursu

11 marca 2024

UWAGA. ZMIANA TERMINU FINAŁU.

Drodzy Finaliści, informujemy, że FINAŁ zostaje przeniesiony na 12.04.2024 r.

Zadania finałowe pojawią się w aplikacji PixBlocks w dniu 12.04.2024 r. punktualnie o 9:00 na kontach uczestników, w zakładce konkursowej.

Wyniki Finału i listę Zwycięzców opublikujemy 19.04.2024r. 

Dziękujemy za Waszą wyrozumiałość a wszystkim Finalistom życzymy powodzenia!

Kategorie wiekowe​

Roczniki

2014-2016

Grupa I

ZAKRES WIEDZY

Programowanie w wizualnym języku Bloczkowym

Roczniki

2011-2013​

Grupa II​

ZAKRES WIEDZY

Programowanie w wizualnym języku Bloczkowym

Roczniki

2008-2010​

Grupa III​

ZAKRES WIEDZY

Programowanie w języku Python

ATRAKCYJNE NAGRODY

1. MIEJSCE

Konsola XBOX Series S
GRUPA I

1. MIEJSCE

Konsola Sony Playstation 5
GRUPA II
GRUPA III

2. MIEJSCE

Konsola Nintendo Switch Lite
GRUPA I
GRUPA II
GRUPA III

3. MIEJSCE

Klawiatura RAZER Cynosa V2 oraz Mysz RAZER Orochi V2
GRUPA I
GRUPA II
GRUPA III

4-50. MIEJSCA

Bilet do Multikina

GRUPA I
GRUPA II
GRUPA III

Etapy konkursu​

Start rejestracji

2.11.2023

Zadanie rozgrzewkowe

Koniec rejestracji

23.12.2023

Start kwalifikacji

5.01.2024

Koniec kwalifikacji

17.02.2024

Finały

12.04.2024

Ogłoszenie wyników

19.04.2024

Rejestracja

Rejestracja do konkursu rozpoczyna się 2 listopada 2023 r. i kończy się 23 grudnia 2023.

Każdy uczestnik uiszcza wpisowe w wysokości 20 zł.

Zadania rozgrzewkowe

ETAP 1: Do momentu rozpoczęcia kwalifikacji zarejestrowani uczestnicy mogą uczyć się programowania korzystając z video-instrukcji Mentora i rozwiązywać zadania rozgrzewkowe w aplikacji PixBlocks online.

ETAP 2: Dodatkowo do 30.11.2023 w aplikacji PixBlocks zostaną w opublikowane zadania przygotowujące już typowo do konkursu (znajdą się w zakładce konkursowej aplikacji).

Rozwiązanie zadań w pierwszym i drugim etapie rozgrzewki jest w pełni dobrowolne i nie ma wpływu na awans do kwalifikacji ani na wynik konkursu.

Kwalifikacje

W kwalifikacjach mogą wziąć udział wszyscy zarejestrowani uczestnicy. Aby przejść pomyślnie kwalifikacje, trzeba rozwiązać poprawnie 16 z 20 zadań, które do 5.01.2024 pojawią się w specjalnej zakładce konkursowej aplikacji PixBlocks. Czas rozwiązywania zadań nie jest brany pod uwagę.

Finały

Zadania finałowe pojawią się w aplikacji PixBlocks dniu 12.04.2024 punktualnie o 9:00 na kontach uczestników w zakładce konkursowej. Celem uczestników jest rozwiązanie jak największej ilości z nich w jak najszybszym czasie. O miejscu w klasyfikacji finałowej konkursu decyduje w pierwszej kolejności ilość rozwiązanych zadań, a w drugiej czas jaki uczestnik przeznaczył na ich rozwiązanie.

Jak zapisać dziecko do PixChallenge?

01.

Rodzic zapisuje dziecko do konkursu

Aby zapisać dziecko wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny. Po wypełnieniu formularza, rodzic zostanie przekierowany na stronę produktu, gdzie może opłacić wpisowe do konkursu w wysokości 20 zł.

02.

Rodzic otrzymuje na maila dane do logowania.

Dziecko loguje się do aplikacji. Tym samym otrzymuje dostęp do zadań rozgrzewkowych i zadań przygotowujących do konkursu (jeżeli pierwsze zalogowanie nastąpiło przed rozpoczęciekm kwalifikacji). Wszystkie zadania pomagają opanować niezbędną do konkursu wiedzę. W tej samej aplikacji w terminach określonych w harmonogramie, dziecko będzie mogło także przystapić do kwalifikacji i finałów, jeżeli przejdzie kwalifikacje.

Aplikacja jest dostępna online. Nie trzeba jej pobierać na komputer.

Jak się przygotować?

Konkurs odbywa się za pośrednictwem aplikacji PixBlocks  do nauki programowania dostępnej online. 

W aplikacji dziecko znajdzie materiał wprowadzający do programowania wizualnego w Bloczkach (7-10 lat) oraz do języka Python (11-16 lat), dopasowany do jego wieku.

Najczęściej zadawane pytania

Rejestracja w konkursie

W konkursie wziąć może udział każda osoba, która w momencie rejestracji do konkursu jest w wieku od 7 do 15 lat.

Zadania rozgrzewkowe pojawią się do 30.11.2023 r. Zadania do kwalifikacji zostaną opublikowane 02.01.2024 r., a zadania dla finalistów 15.03.2024 r.

Opłata wpisowa do konkursu wynosi 20 zł. Można ją opłacić poprzez wybranie na stronie www.pixblocks.com/kursy produktu Konkurs Programuję z PixBlocks “PixChallenge 2023/2024“.  W ramach opłaty wpisowej uczestnik ma dostęp do aplikacji PixBlocks online, w której będzie mógł uczyć sie programowania podążając za video-instrukcjami Mentora. Organizator ponosi koszty wysyłki nagród oraz bierze na siebie obowiązek uiszczenia należnego podatku od wartości nagród rzeczowych.

Nie, udział w konkursie nie wlicza się do rekrutacji.

Przebieg konkursu

Zarejestrowany uczestnik nie musi robić niczego dodatkowego, aby rozpocząć udział w konkursie. W zależności od etapu konkursu odpowiednie zadania pojawią się samoistnie w zakładce konkursowej razem ze startem danego etapu.

Sposób liczenia czasu różni się w zależności od etapu konkursu. W etapie Kwalifikacji nie liczymy czasu rozwiązywania zadań – wystarczy, że rozwiążesz 80% zadań w trakcie trwania kwalifikacji. W trakcie Finałów liczymy Twój czas, zaczynając od godz. 9:00 (wtedy zadania pojawią się na Twoim koncie), a kończymy w momencie rozwiązania przez Ciebie ostatniego zadania. O tym, kto zwycięży w finale decyduje w pierwszej kolejności liczba rozwiązanych poprawnie zadań, a w drugiej czas ich rozwiązywania.

Nie trzeba robić nic. Aplikacja automatycznie zapisuje czas w momencie rozwiązania ostatniego zadania i wysyła wynik do PixBlocks. Po rozwiązaniu ostatniego zadania można się wylogować lub dalej korzystać z PixBlocks.

Do każdego zadania konkursowego dołączona jest krótka instrukcja, co należy zrobić, aby je poprawnie wykonać. Jeśli instrukcja jest niejasna dla uczestnika, może skorzystać z przycisku ZIELONEJ GWIAZDKI, która podświetli na ekranie aplikacji oczekiwane rozwiązanie.

W każdym przypadku zachęcamy do korzystania z tej funkcji.

Organizator konkursu

Organizatorem konkursu Programuję z PixBlocks “PixChallenge 2023/2024” jest firma PixBlocks sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni przy al. Zwycięstwa 241/13, 81-521 Gdynia. Konkurs organizowany jest wśród uczniów szkół podstawowych za pośrednictwem aplikacji PixBlocks dostępnej online.

Kontakt

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami.