Jak nagrać prezentację gry?

Prezentacja gry powinna być krótkim filmem, w którym pokażesz, jak wygląda rozgrywka w Twojej grze. Postaraj się pokazać, jak najwięcej możliwości związanych z grą.

Nie wiesz jak nagrać prezentację swojej gry? Do tego celu możesz wykorzystać darmowe oprogramowanie OBS Studio. Zobacz, jak to zrobić krok po kroku:

 

1) Pobierz odpowiednią wersję programu z oficjalnej strony. https://obsproject.com/download

2) Zainstaluj program. Podczas instalacji kliknij przycisk “Next”, a potem “Install” i “Finish”. Po zainstalowaniu program powinien włączyć się automatycznie. Jeśli nie, to włącz go za pomocą ikony skrótu na pulpicie.

3) Po włączeniu pozwól programowi skonfigurować się automatycznie, następnie wybierz optymalizację pod nagrywanie lokalne, kliknij “Dalej” i na koniec “Zastosuj ustawienia”. Gotowe.

4) Teraz dodaj źródło obrazu, który będziesz nagrywać. W rozwijanym menu wybierz “Przechwytywanie obrazu” i w nowym oknie potwierdź swój wybór.

5) Jeśli wszystko poszło prawidłowo powinieneś zobaczyć takie okno. Od teraz możesz nagrywać wszystko, co wydarzy się na ekranie Twojego komputera. W prawym dolnym rogu znajduje się przycisk, którym rozpoczniesz i zakończysz nagrywanie.

6) Po zakończeniu nagrywania film pojawi się w domyślnie wybranym przez program folderze. Żeby go sprawdzić wejdź w Plik > Ustawienia > Wyjście.

7) W oknie ustawień w zakładce skróty klawiszowe możesz też ustawić skróty, za pomocą których włączysz i wyłączysz nagrywanie obrazu. To ułatwi Ci pracę z programem.

Nie masz kanału? Zobacz, jak go założyć:
https://support.google.com/youtube/answer/1646861?hl=pl

Masz już kanał, ale nie wiesz, jak dodać film? Zobacz instrukcję:
https://support.google.com/youtube/answer/57407?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=pl