Zakoduj przyszłość swojego dziecka

Kiedy dziecko się rozwija, świadomi rodzice obserwują ten proces i potrafią wstępnie ocenić, w jakim kierunku podążają jego zainteresowania. Sprzyja temu modny ostatnio trend slow parentingu, którego podstawowym założeniem jest umożliwienie dzieciakom przeżywania nudy, aby pozwolić im na swobodne rozwijanie kreatywności. Nie oznacza to jednak, że nie można niczego sugerować!

Trudna miłość do rynku pracy

Wszyscy wiedzą, że w IT zarabia się dobrze. W 2020 roku w Unii Europejskiej brakowało 600 tysięcy programistów. Ta nierównowaga na rynku, a także rozwój nowych technologii, w tym sieci 5G i tak zwanego Internetu Rzeczy pozwala przypuszczać, że długookresowo zarobki informatyków raczej nie stracą na atrakcyjności. Dlatego też nawet w tak nieprzewidywalnych czasach, warto postawić rozwój w tym zakresie.

Pieniądze nie są może najważniejsze, ale znalezienie rodzica, który powie, że nie chce zabezpieczyć materialnej przyszłości swoich dzieci, to jak szukanie igły w stogu siana. Dlatego warto postawić na mądre rozwiązania, które wprowadzone wcześnie dadzą maluchom możliwości.

Czym jest programowanie dla dzieci?

Programowanie to tak naprawdę rodzaj myślenia. Chodzi w nim o to, żeby potrafić zrozumieć, co trzeba zrobić, żeby coś zadziałało. Trudno się spodziewać, że małe dzieci w wieku od 6 do 9 lat będą rozumiały bardzo skomplikowane zagadnienia, dlatego proponujemy wprowadzenie do myślenia opartego na algorytmach w oparciu o programowanie blokowe, które jest wizualne i pomaga dobrze skonceptualizować idee nawet przy ograniczonych umiejętnościach językowych. Celem jest umiejętność samodzielnego stworzenia prostej gry. Szkoła programowania PixBlocks dzięki krótkim lekcjom online w małych grupach, zapewni Waszym dzieciom mnóstwo frajdy w zrozumiałej dla nich dziedzinie, co będzie doskonałym wstępem dla rozwinięcia się pięknej pasji w przyszłości.

Programowanie dla młodzieży jest już bardziej zaawansowane ze względu na to, że starsze dzieci dużo lepiej rozumieją język oraz samą rzeczywistość i rządzące nią mechanizmy. Dlatego kolejnym krokiem, jaki proponujemy świadomym rodzicom, jest program Python dla młodzieży. Ten język programowania to absolutny must have współczesnej informatyki i doskonała baza do budowania świetlanej przyszłości zawodowej.

Kodowanie dla dzieci — bez presji

Żyjemy w czasach cudów. Przy odpowiednio przemyślanym podejściu do wychowania, można zapewnić swojemu dziecku bardzo atrakcyjny pakiet umiejętności, z którym na pewno poradzi sobie ono w każdych warunkach, a w warunkach sprzyjających na pewno zapewni sobie przynajmniej dobrobyt materialny. Dobrobyt materialny to zaś niekończące

się opcje. Python dla dzieci? To nie tylko możliwe, ale także proste. Trzeba po prostu wiedzieć, jak odpowiednio pokierować uwagą latorośli!

Najnowsze

Czy nauka przez zabawę może być efektywna?
17 maja 2022
Według Wikipedii zabawa to aktywność, której wartością autoteliczną jest rozrywka. Francuski intelektualista...
Czytaj
Zalety nauki w grupie
17 maja 2022
Uczyć można się indywidualnie albo w grupie. Są dzieci, które najszybciej przyswajają informacje samodzielnie,...
Czytaj
Jak mądrze zorganizować wakacje?
17 maja 2022
Wakacje to z jednej strony atrakcyjny czas, który można wykorzystać na świeżym powietrzu, z drugiej strony...
Czytaj

Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.