Jak mądrze zorganizować wakacje?

Wakacje to z jednej strony atrakcyjny czas, który można wykorzystać na świeżym powietrzu, z drugiej strony zaś wyzwanie dla rodziców, jak pogodzić obowiązek zapewnienia rozrywki dzieciom ze zadaniami w pracy, od których nie przysługuje tak długa laba. Basen, kometka i kajaki na pewno świetnie się sprawdzą. Co jednak kiedy wyczerpią się pomysły, a początku roku szkolnego wciąż nie widać? Być może warto zapisać dziecko na kurs programowania z PixBlocks!

Jakie atrakcje zaproponować dzieciom?

Istnieje stały zestaw atrakcji wakacyjnych, które są świetne, ale rodzice nie zawsze mają możliwości, aby wypełnić nimi dziecku dwa słoneczne miesiące. Na pewno większość maluchów wyjeżdża przynajmniej na jakiś czas, na przykład na kolonie, ale nawet dobra zabawa potrafi się znudzić, jeśli jest jej za dużo.

Co zrobić, kiedy z różnych przyczyn nie można zorganizować dziecku w stu procentach aktywnego wypoczynku przez cały okres wakacyjny, a ich uwaga nieuchronnie zaczyna dryfować w kierunku komputera? Być może warto pomyśleć tym urządzeniu, nie tylko jako o bezproduktywnej formie rozrywki, która skutecznie zabija się czas, ale poszukać pozytywnych stron w tym, że jest on dla dzieci źródłem ciekawych bodźców.

Wakacyjny kurs programowania online

Najwspanialsze są tak zwane sytuacje “win win”. Skoro komputer jest dla dziecka naturalnie interesujący, to można to wykorzystać i skłonić je przy okazji do nauki umiejętności, których znajomość na pewno zaprocentuje. Wakacyjny kurs programowania z PixBlocks to jeden z pomysłów na twórcze zagospodarowanie potrzeby dziecka do spędzania czasu z komputerem, a zarazem okazja, aby wprowadzić wątki, które mogą się okazać bardzo przydatne w przyszłości. Interaktywny kurs z elementami zabawy w sympatycznej grupie rówieśniczej pozwoli maluchom na zapoznanie się z podstawami najszybciej rozwijającej się dziedziny we współczesnym świecie.

Rozwiązania, mające swoje korzenie w informatyce otaczają nas z każdej strony. To naturalne, że dzieci fascynują się grami komputerowymi, czy interaktywnymi aplikacjami w telefonach. Przecież także i my spędzamy przed ekranami sporo czasu. Oswojenie się z interaktywnym charakterem rzeczywistości w młodym wieku sprawi, że dzieci będą potrafiły świetnie się poruszać po cyfrowym świecie i podejmować dojrzałe, świadome decyzje, jaki sposób korzystania z sieci, jest dla nich najlepszy. Kurs programowania z Pixblocks to również obietnica dodatkowego wolnego czasu dla rodziców w słoneczne wakacyjne popołudnia.

Najnowsze

Czy nauka przez zabawę może być efektywna?
17 maja 2022
Według Wikipedii zabawa to aktywność, której wartością autoteliczną jest rozrywka. Francuski intelektualista...
Czytaj
Zakoduj przyszłość swojego dziecka
17 maja 2022
Kiedy dziecko się rozwija, świadomi rodzice obserwują ten proces i potrafią wstępnie ocenić, w jakim...
Czytaj
Zalety nauki w grupie
17 maja 2022
Uczyć można się indywidualnie albo w grupie. Są dzieci, które najszybciej przyswajają informacje samodzielnie,...
Czytaj

Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.