Programowanie
dla każdego!

Aplikacja PixBlocks umożliwia edukację programistyczną osobie w każdym wieku. To najprostsze narzędzie do nauki programowania blokowego oraz tekstowego Python. Zachęcamy do korzystania z niego podczas kształcenia indywidualnego lub zajęć informatycznych w szkołach.

table_woman

PixBlocks to innowacyjna aplikacja do nauki programowania. Z nami nauka programowania blokowego i tekstowego Python jest dziecinnie prosta!

laptop
mobile

Stworzona przez specjalistów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu aplikacja gwarantuje efektywną, kompleksową naukę programowania, z której może skorzystać każdy. PixBlocks to przyswajanie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności praktycznych poprzez zabawę – platforma wspiera kreatywność poprzez możliwość np. tworzenia autorskich gier.  

Nasze narzędzie dostosowane jest do każdego poziomu zaawansowania informatycznego. Aplikacja jest chętnie używana podczas zajęć w szkołach podstawowych oraz liceach, a także na niektórych uczelniach. PixBlocks można także wykorzystać do nauki samodzielnej. Platforma wyróżnia się tym, że naucza zarówno programowania wizualnego, jak i tekstowego. Narzędzie posiada standardy zgodne z wytycznymi MEN oraz uaktualnioną podstawę programową.

Kompleksowy kurs programowania

Rozwijanie Twojego talentu i umiejętności logicznego myślenia

Automatyczna weryfikacja wiedzy

zasb-357

Programowanie w blokowym języku wizualnym oraz tekstowym języku Python

Dlaczego warto wypróbować PixBlocks?

Nie wiesz, jak zachęcić swoich uczniów lub siebie do przyswojenia wiedzy informatycznej? Nasza aplikacja Ci to ułatwi. PixBlocks to kreatywna, jasna i zrozumiała nauka programowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Narzędzie to zdecydowanie usprawnia pracę pedagogów – posiada ono bowiem specjalny panel, poprzez który można tworzyć ciekawe, interaktywne lekcje, monitorować postępy kursantów oraz przeprowadzać sprawdziany.

Ta aplikacja do nauki programowania dla dzieci (i nie tylko) to również atrakcyjny wybór dla uczniów. Narzędzie nie tylko jest skupione na rozwijaniu informatycznych talentów, ale również na kreatywnym myśleniu – za jego pomocą można tworzyć autorskie gry, grafiki oraz animacje. Starsi studenci i licealiści docenią natomiast opcję programowania w Pythonie – języku wykorzystywanym m.in. przez Nokię, NASA oraz Google.

Dzięki PixBlocks możliwa jest także nauka kodowania dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, pozwalającą na kodowanie bez konieczności czytania oraz przyswajanie wiedzy poprzez blokowy język wizualny. Aplikacja ta przeznaczona jest również dla użytkowników indywidualnych. 

  Panel nauczyciela – widok klas, uczniów, postępów prac

  Możliwość tworzenia lekcji i egzaminów

  Zadawanie i weryfikacja zadań domowych

  Wsparcie dla tablic multimedialnych

  Możliwość prac twórczych

  Możliwość tworzenia własnych gier 

  Tworzenie animacji i grafik

  Możliwość edycji plansz i rysowania

  Prosty interfejs i składnia

  Materiały video do samodzielnej nauki

  Wsparcie dla ekranów dotykowych

  Programowanie w blokowym języku wizualnym

  Treści kursów tworzone przez dydaktyków wczesnoszkolnych 

  Kodowanie bez umiejętności czytania

  Nauka programowania dostosowana do liceów i studiów niespecjalistycznych 

  Pełen widok podglądu stanu kodu i możliwość debugowania 

  Programowanie w języku tekstowym Python

zasb-395
1
ZADAŃ
zasb-392
0
GIER TWÓRCZYCH
zasb-389
0
PRZYKŁADÓW

Pomagamy rozwijać Twój talent i umiejętność logicznego myślenia

Dajemy Ci możliwość kreatywnego rozwoju i tworzenia własnych gier

Oferujemy darmowy i kompleksowy kurs programowania

zasb-425

KONTAKT

PixBlocks Sp. z o.o.

ul. Gromadzka 12

61-655 Poznań

kontakt@pixblocks.com

PARTNERZY